STUDIO TRIM

masáže - kadeřnictví

Formování účesu...


Fénování
Fénování je základem úpravy pro valnou část účesů, protože vlasové vlákno se formuje, až když je skoro suché. Proto existuje mnoho různých způsobů, jak na který typ vlasů. U kudrnatých či vlnitých vlasů se používá většinou jen difuzér – ten zvětší jen objem, ale nepoužívá se hřeben, vlasy se jen prohrabávají prsty. Lokny si tak udrží svůj hezký tvar a přitom nabudou na objemu.
 
U vlasů rovných je naopak kulatý kartáč základem. V závislosti na délce vlasů se volí i průměr kartáče. Ten se při fénování může držet hned u kořínků vlasů, čímž se zvětši objem. Stejným kartáčem však můžete natáčet i konečky ven nebo dovnitř. Pro fénování je však důležité používat pravidelně kondicionér, protože se vlasy fénováním dost porušují. Aby účes co nejvíce vydržel, použijte také tužidlo. Pro jemné vlasy jsou vhodná tužidla ve spreji, pro normální typ vlasů se zase hodí pěnová tužidla, která se nanášejí do vlhkých vlasů.
 
Žehlení
Pokud máte vlnité či kudrnaté vlasy a toužíte po rovných, můžete použít žehličku. Funguje prakticky jako kulma – horkými »kleštěmi« narovnáváte pramen po prameni. Jelikož je žehlička pro vlasy ještě horší než fénování, kromě kondicionéru byste měla také používat speciální přípravky pro žehlení. Jedná se o séra, která si na vlasy nanesete před použitím žehličky. Ty pak vlasové vlákno obalí a ochrání ho před narušením.
 
Nechám je uschnout
Pokud máte velice krátké vlasy nebo třeba velice kudrnaté vlasy, které necháváte jen uschnout, nesmíte zapomínat na přípravky ani v tomto případě. Pro lepší tvar krátkých vlasů můžete po uschnutí použít třeba různé vosky či gely ve spreji (ne na celé vlasy, ale jen na místa, která to potřebují) a pro delší vlasy klidně i tužidlo ve spreji, které si naneste až po uschnutí. Pokud byste si ho na vlasy nastříkala ještě za mokra, mohly by tyto prameny při schnutí ztvrdnout a požadovaný výsledek by se nedostavil.

 
V případě dotazů kontaktujte administrátora na studiotrim@seznam.cz