STUDIO TRIM

masáže - kadeřnictví

Mýty o vlasech

Mýtus první: Často zastřihávané vlasy rostou rychleji a jsou silnější
Růst a kvalita vlasů je dána geneticky. Průměrně vyrostou o 13 mm za měsíc bez ohledu na to, jestli je stříháte nebo ne. Pokud je pravidelně zkracujete a pak necháte nějakou dobu být, může vám připadat, že rostou rychleji. Je to prý ale optický klam. Častým zastřiháváním udržujete vlasy v kondici.
 
Mýtus druhý: Roztřepené konečky lze zacelit
Jednou jsou roztřepené a nic na tom nezměníte, zbavit se jich můžete jedině ostříháním. Některé přípravky sice můžou vlasy »slepit«, ale jde jen o dočasný efekt. Aby se vlasy ještě víc netřepily a neničily, je rozhodně lepší se roztřepených konečků zbavit. Pokud chcete, aby se vám vlasy netřepily, nedovolte kadeřnici, aby vám vlasy sestřihávala seřezávačem. Vlasy se tím vcelku dost ničí.
 
Mýtus třetí: Oplachování studenou vodou dodává vlasům lesk
Taková studená sprcha vás zaručeně postaví na nohy, dobře prokrví pokožku hlavy a stáhne póry, ale lesk vlasům rozhodně nedodá. Pokud se vám vlasy hodně mastí a jsou jemné, myjte si vlasy teplou vodou, ne horkou. Jinak se vlasy rychle zmastí.
 
Mýtus čtvrtý: Každodenní mytí vlasům škodí
Záleží na tom, jak si vlasy myjete. Nevhodné vlasové přípravky v kombinaci s horkou vodou, agresivní masáží a příliš horkým vzduchem při fénování skutečně můžou namáhat jak vlasy, tak i pokožku hlavy a mazové žlázy. Vlasy se pak můžou nadměrně vysušovat nebo naopak mastit. Pokud ale používáte přípravky pro každodenní mytí a pro váš typ vlasů, nijak vám to neuškodí.
 
Mýtus pátý: Pokud vám vypadne sto vlasů za den, máte problém
Omyl! Denně vám vypadne 50 – 100 vlasů, po umytí až třikrát víc. Zvlášť na jaře a na podzim vám může dokonce vypadnout víc vlasů než po zbytek roku.
 
Mýtus šestý: Barvení vlasů není zdravé
Barvy na vlasy jsou v dnešní době natolik kvalitní, že poškození vlasů je zanedbatelné. Jediné, co může na vašich vlasech napáchat škody, je nesprávný postup barvení a nedodržení doby působení.
 
 
Znáte ještě nějaké jiné mýty, které o vlasech kolují?

 
V případě dotazů kontaktujte administrátora na studiotrim@seznam.cz